Status crestin locul unde gasesti si unde poti posta maxime crestine,motto-uri, utile pe retelele de socializare ,messenger sau in compunerea de sms-uri,felicitari

pacea Domnului

vreau sa va marturisesc ceva important intr-o zi am avut o invitatie la o sezatoare de fete si fiecare fata avea grupul sau de fete cu care sa comunice si am povestit cite ceva ce fac eu in biserica eram lidera la tabara de copii cintam in fata bisericii cu tinerii singura mai cintam, si cu fratii mei de singe. Si dupa aia iam spus fetelor va rog sa va rugati pentru mine ca vreau sa ma ,,botez'' si una din fete mia spus ca astai o lupta grea de a te desparte de deavolul si de a te uni cu Hristos si o fata din toate fetele sa rugat pentru mine si nu a trecut mult timp de atunci a trecut vrio 4 duminici si mia aaparut asa o dorinta ca sa ma botez desigur ca am mers la lectii de catihezare mam botezat! desigur foarte multe ispite am avut de la deavolul sa nu fac asta nu esti pregatita tot imi zicea dar eam spus nu eu vreau sal urmez pe Domnul si acum sunt cu El slavit sa fie Domnul in veci de veci amin!!

Nou comentariu

Creat de BlueYEs